FOND TATRYVET
Poprad 

Podpora adopcií v Útulku Šťastný Psík

Podpora adopcií v Útulku Šťastný Psík

Fond TatryVet, n.f. a klinika TatryVet intenzívne spolupracujú s útulkom Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom.
V tomto útulku už niekoľko rokov riešia akútny problém preplnenosti. Veľa psíkov prichádza a len málokedy sa stane, že niekto s dobrým srdcom si psíka adoptuje. Ak sa aj takýto počin výnimočne udeje, za pár dní až týždňov si to noví „majitelia“ rozmyslia a vrátia psíka do útulku.

Prečo sa takéto veci stávajú? Mám pocit, že často sú to predsudky typu:
· Čistokrvné zvieratko je pre nás vhodnejšie, kríženec je len kríženec- menejhodnotný. My sa predsa potrebujeme aj so zvieratkom ukázať medzi ľuďmi a pochváliť sa, aké je exteriérovo krásne, s „bastardíkom“ to nepôjde....
· Najlepšie je, ak si psíka vychováme od šteniatka, naučíme ho všetkému...
· Psíky z útulkov sú choré....

Existuje však aj druhá strana mince:
· Čo tak naučiť sa zdravej hrdosti, že mám psíka, ktorý je jedinečný exteriérom a povahou. U krížencov máte istotu, že takisto vyzerajúceho už nikto vo Vašom okolí mať nebude. V tom sú kríženci krásni a jedineční.
· V útulku Šťastný psík sa psíkom intenzívne venujú, každý jeden z nich je aj členom rodiny, takže v podstate je to najväčšia 37 členná rodina na Slovensku. Ak aj príjmu týraného alebo inak postihnutého psíka, po určitej dobe intenzívnej práce s ním ho zmenia na vyrovnané a psychicky stabilné zviera. Pri adopcii Vám vedia poradiť, ktorý je pre Vás najvhodnejší. Za každým zvieratkom v útulku ja aj dlhý príbeh....
· Každý psík je pravidelne očkovaný najkvalitnejšími vakcínami, odčervovaný, začipovaný, vykastrovaný, pravidelne vyšetrovaný veterinárnym lekárom, prebývajúci v čistých a pravidelne čistených kotercoch... V Útulku Šťastný psík na zvieratách nešetria....


O čom je projekt „Podpora adopcií v Útulku Šťastný Psík“?

Fond TatryVet v spolupráci s klinikou TatryVet sa dohodli na spolupráci pri adopcii psíkov z útulku Šťastný psík. Chceme vyzbierať dostatok financií na to, aby ste boli motivovaní adoptovať psíka z útulku a zároveň aby sme bojovali proti predsudkom, ktoré tomu bránia.
Tieto financie poslúžia ako štartovná finančná injekcia pre rodiny a jedincov, ktorí si psíka adoptujú.

Každý, kto si adoptuje psíka z útulku Šťastný psík a bude minimálne 1 rok od podpisu adopčnej zmluvy dodržiavať jej podmienky má počas 1 roka od podpisu adopčnej zmluvy nárok na bezplatnú veterinárnu starostlivosť na klinike TatryVet.

Základná veterinárna starostlivosť je v hodnote 140€ s DPH a pozostáva z : Vakcinácie proti infekčným chorobám a besnote, vakcinácie proti kotercovému kašľu, celoročného odčervenia, prípravkov proti vonkajším parazitom ako sú blchy - vši - kliešte na celú sezónu( od marca do septembra), strihanie pazúrikov 6x + ošetrenie análnych žliaz 6x, chirurgické ošetrenie drobných poranení 2x.

Tak priatelia, pustime sa do „Podpory adopcií v Útulku Šťastný Psík“ tým, že prispejeme na tento projekt...

Milníky

1. milník - vyzbieraná suma 140

financie, ktoré zabezpečia základnú veterinárnu starostlivosť pre 1 adoptovaného psa.

Máte otázky ohladom projektu?

Kontaktujte tvorcu projektu
6
donorov podporilo projekt
141,89
vyzbieraných z cieľovej sumy 140,00
-3521 dní
ostáva do ukončenia projektu

Aktuality

28.08.2014 máme veľkú radosť, podarilo sa vyzbierať financie na podporu 1 psa, Ďakujeme
MVDr. Pavol Jurčo
Projekt vytvoril MVDr. Pavol Jurčo Poprad Kontaktovať
Klinika Tatryvet je pracovisko vybavené 3 ambulanciami, samostatnou operačnou sálou, najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi.

0 donorov podporilo projekt

Sumy sú zobrazené bez bankových poplatkov.

zobraziť viac ...