FOND TATRYVET
Poprad 

Krvná banka kliniky TatryVet

Krvná banka kliniky TatryVet

Pri našej práci sa často stretávame s chorobami, otravami alebo úrazmi, pri ktorých zvieratko (pes, mačka) potrebuje transfúziu krvi. Ešte pred tým, než sme na klinike nemali zriadenú krvnú banku začal boj o čas. Zavolať jednému z našich darcov, vyšetriť ho, odobrať krv, vyšetriť krvnú skupinu dať darcovi infúziu, a pacientovi transfúziu. Znie to jednoducho do chvíle, keď je darca doma a nie v práci, ak sa darca nemusí sedovať- prispávať, ak je krvná skupina kompatibilná, ak je krvi dostatok, ak je darca práve chorý, ak, ak, ak...,
Na odber jednej dávky plnej krvi je potrebné zviera riadne vyšetriť, zakúpiť transfúzny materiál, prípadne uspať, po transfúzii dať darcovi infúziu, skladovať krv v špeciálnom DI boxe po dobu maximálne 3 týždňov, určiť krvnú skupinu a u mačiek vylúčiť aj prítomnosť FeLV / FIV ochorenia
Plná krv sa po odbere u psa a mačky môže skladovať maximálne 3 týždne a potom sa musí riadne a podľa prísnych predpisov zneškodniť.
Preto sme zriadili v júli minulého roka krvnú banku, prvú svojho druhu na Slovensku.
Sú však majitelia, ktorí si transfúziu krvi pre svoje zvieratko dovoliť nemôžu, preto aj cez tento projekt chceme podporiť práve takéto prípady. Peniaze z tohto projektu pôjdu na tento účel.

Milníky

1. milník - vyzbieraná suma 85

Cena jednej dávky krvi

2. milník - vyzbieraná suma 170

Cena dvoch dávok krvi

Máte otázky ohladom projektu?

Kontaktujte tvorcu projektu
2
donorov podporilo projekt
31,19
vyzbieraných z cieľovej sumy 255,00
-3353 dní
ostáva do ukončenia projektu
MVDr. Pavol Jurčo
Projekt vytvoril MVDr. Pavol Jurčo Poprad Kontaktovať
Klinika Tatryvet je pracovisko vybavené 3 ambulanciami, samostatnou operačnou sálou, najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi.

0 donorov podporilo projekt

Sumy sú zobrazené bez bankových poplatkov.

zobraziť viac ...